Obilježen Međunarodni dan dječije knjige u Gradskoj biblioteci Travnik

Povodom Međunarodnog dana dječije knjige danas je u Centralnom odjeljenju Gradske biblioteke Travnik upriličena promocija knjiga za djecu bošnjačkog i bosanskohercegovačkog pisca za djecu i mlade Bajruzina Hajre Planjca.

Bajruzin Hajro Planjac u svom autorskom opusu ima veliki broj objavljenih knjiga za djecu i mlade, a Nacionalna i univerzitetska biblioteka Bosne i Hercegovine nominovala ga je za nagradu Astrid Lindgren – najveću nagradu na svijetu za dječiju književnost za 2023. godinu.

Gradska biblioteka Travnik kroz svoj plan i program aktivnosti daje doprinos u obilježavanju ovog i sličnih datuma. Na taj način podižemo svijest o tome koliku moć imaju knjige za cjelokupan dječiji razvoj, kako kognitivni i socijalni, tako i za emocionalni.

Djeca su danas imala priliku uživati u promociji knjiga, razgovoru sa autorom, a mnogi od njih su zahvaljujući svojoj maštovitosti i kreativnosti dobili knjige na poklon.